הוברבורד

חושבים לקנות הוברבורד? הגאדג'ט הזה בהחלט מעניין. תזכורת היסטורית:

מארטי מקפליי עם הוברבורד

הוברבורד מקורי הינו לוח רחיפה של מרטי מק'פליי מתוך הסרט בחזרה לעתיד, שמופיע בפרק 2 ובפרק 3.

הוברבורד (באנגלית – Hoverboard) זה לוח רחיפה שריחף על פני הקרקע באמצעות מגנטים עגולים המותקנים תחתיו. כך זה נראה:

ההוברבורד שאפשר לקנות באמזון אינו מרחף, הוא נוסע על גלגלים

hoverboards

מי שמאוד רוצה לרחף כמו בסרט – ההוברבורד של אמזון זה לא המקרה. אפילו לא קרוב.

הייתי אומר שזה יכול לדמות בחוויה, אך גם כיוון הנסיעה של הוברבורד חשמלי זה אינו כמו כיוון הנסיעה של ההוברבורד המקורי: המקורי מרחף לאורך, בדיוק כמו סקייטבורד- עם הגוף הצידה. כיוון הנסיעה של ההוברבורד החשמלי לרוחב – עם הגוף קדימה.

היתרונות של HOVERBOARD

  • היתרון הבולט של הוברבורד שזה כלי תחבורה מדליק ונראה כ מאוד מתאים לנסיעה בפארקים, על המדרכות וכמובן – על טיילת בחוף הים
  • נראים מעולה ומגניבים
  • חלקם מגיעים עם בלוטוס מובנה ומאפשרים לשמוע מוזיקה תוך כדי נסיעה (טוב, אל תהיו ערסים עכשיו, מוזיקה רועשת כנראה תפריע לרוב אנשים בחוף, כי אנשים מגיעים לים גם כדי לשמוע אותו).
  • קומפקטי וקל משקל
  • חלקם מגיעים עם תיק נסיעה לגב

החסרונות של הוברבורד

  • הוברבורד מנוון – במקום לעשות הליכה בים, האנשים פשוט עומדים עליהם ללא מאמץ פיזי. גם ככה אנחנו עצלנים באופן טבעי, עכשיו גם הלוח הזה…
  • בטיחות – בואו נודה, כאשר אין אחיזה לידיים, היציבות שלנו פחות טובה וגם השליטה על הכלי הזה. קל מאוד ליפול עם הדבר הזה או להתרסק אל תוך קיר או עץ. סכנה לאבד שליטה ולהתנגש בהולך רגל אחר. שימו לב: אסור לנסוע על הוברבורד בכביש (או על הכביש, תלוי)
  • שריפות – בשנים 2015-2016 אמזון הורידה את כל ההוברבורדים מהחנויות שלה כי היו הרבה מקרים של הוברבורדים שעלו באש עקב טעינת יתר, חימום יתר או בעיות סוללות, חשמל וטעינה. הכלי חזר למדפי החנויות לאחר שחלק מהיצרנים קיבלו את תו התקן של UL 2272. שימו לב! אם אתם רוצים לקנות הוברבורד תקנו אך ורק אם יש לו תקן UL

הוברבורד מחירים

הוברבורד מחיר לצרכן

כמה עולה הוברבורד? לאחר חיפוש חפוז בגוגל מצאתי מחירים החל מ 1200 ש"ח ועד 3000 ש"ח. ישנם דגמים יותר מתקדמים וגדולים יותר ומגיעים לעלות של 5000 ש"ח.

הוברבורד מחיר בחו"ל

המחירים של הוברבורד בחו"ל נעים בין 229 דולר ויכולים להגיע למחיר של 1000 דולר ליחידה. כדאי לבדוק ואולי לקנות Hoverboard באמזון כי כל הדגמים UL Certified ויש מדיניות החזרות מאוד ברורה – המוצר פגום? מחזירים ומקבלים את הכסף בחזרה. שימו לב שחלק מהמוצרים באמזון לא נשלחים לישראל, לכן תמיד תבדקו שכתוב שניתן לקנות בישראל. שיקול נוסף – עניין המכס והמע"מ שיש להוסיף לסך מחיר של הוברבורד.