מחיר קידום אתרים אורגני

חוות דעת על מחיר קידום אתרים אורגני בגוגל – האם כדאי או לא, עד כמה משתלם ולאיזה מחירים לצפות.

יש לכם אתר אינטנרט? ברכות! עכשיו הגיע הזמן להביא אליו גולשים. כפי שבטח כבר הבנתם, קידום אתר בגוגל בתוצאותיו הטבעיות (קידום אורגני) זאת הדרך המומלצת ביותר לזכות בגולשים באתר ולהפוך את האתר שלכם לרווחי, לאורך זמן. אם מחיר קידום אתרים ונושאי הכדאיות מעסיקים אתכם – חוות הדעת הזאת בשבילכם.

מחיר קידום אתרים בגוגל

  1. אפשר להתחיל בקידום אורגני מ-1000 ש"ח לחודש, אם האתר שלכם יחסית קטן ואינכם מתחרים על מילות מפתח תחרותיות. לדוגמה: קידום בגוגל לביטוי "טכנאי מכונות כביסה בחיפה" + "טכנאי מכונות כביסה מומלץ בחיפה" בהחלט מתאימים למחיר החודשי של אלף שקלים.
  2. יש לכם חברה יותר גדולה ומתחרים על שוק גדול יותר? החל מ-3000 ש"ח לחודש תוכלו לקדם את "טכנאי מכונות כביסה" גם באזורים נוספים בישראל, במקביל.
  3. "מכונות כביסה" זה אתם? גם כאן, המחיר יתחיל מ-3000 ש"ח ומעלה, כי התחרות כאן מאוד גבוהה, כי מדובר במכירת מכשירי חשמל לבית.
  4. רוצים למכור באמת והרבה? קידום אתרים במחיר של החל מ-5000 ש"ח לחודש תוכלו לקדם ביטויים כמו "מכונת כביסה מומלצת" או מכונת כביסה במבצע" והקופה שלכם לא תפסיק "לצלצל".
  5. אתם מותג או רשת חנויות? לכו על זה – קידום אתרים במחיר של 10000 שקלים ומעלה יעשה טוב לדוחות הכספיים של החברה שלכם, כי בסכומים האלה מקדם אתרים מוכשר יכול לעשות פלאים. (גם קסמים).

האם קידום אתרים אורגני בגוגל משתלם? האם זה כדאי בכלל?

זה תלוי. צריך לחשב את החזר ההשקעה של מחיר קידום אתרים אל מול ההכנסות שהאתר הולך לייצר בזכות זה. לדוגמא, נחזור אל מכונות הכביסה:

  • אם אתר האינטרנט שלכם מהווה מקור מידע לשלל מכונות הכביסה ללא יכולת להפוך את זה לרווח כלכלי כמו מכירת המכונות, אז קידום של 1000 ש"ח בחודש עלול להיות הפסדי עבור המיזם שלכם.
  • אם אתר האינטרנט משווק מכונות כביסה וגורם לקונים הפוטנציאליים להגיע אל אולמות התצוגה – מחיר של 10000 ש"ח בחודש ישמע זניח, לעומת התועלת הכלכלית שהתהליך יביא איתו (מכירות והרבה כסף).

את אותו החישוב יש לבצע עבור כל אתר אינטרנט, בכל תחום עיסוק אחר. לאחר שתקבלו הצעת מחיר לקידום אתר, תבקשו ממקדם האתר לסייע לכם בחישוב הכדאיות ולבדוק איזה קידום מתאים לכם יותר.

יש לכם עסק קטן? בעל\ת מקצוע חופשי?
– קידום של 1000 ש"ח בחודש כנראה יתאים לכם יותר.

אתם חנות או חברה שמספקת שירותים?
– כדאי לעשות קידום יותר אגרסיבי: קידום אתרים במחיר של 3000 ש"ח יעשה עבודה טובה.

קידום אתר חברה גדולה? מותג? רשת?
– מומלץ לפזול לכיוון ה-5000 ש"ח ומעלה, כי אתם צריכים לנצח בכל מחיר, בתנאי שמדובר במוצר או שירות הליבה שלכם.

קידום אתר בחו"ל
– העלות של קידום אתר בחו"ל מתחילה בדרך כלל מ-5000 ש"ח לחודש, עבור קידום אתר בשפה האנגלית. כל שפה נוספת תתומחר בנפרד.