ספק כוח רעש נמוך

כיצד ספק כוח עם רעש נמוך יכול להועיל לציוד רגיש

רעש חשמלי הוא בעיה נפוצה המשפיעה על הפעולה של מוצרי אלקטרוניקה. במיוחד ביישומים שבהם הרעש חשמלי שמשודר ע"י ספק הכח או מועבר לרשת החשמל, ומשפיע לרעה על ציוד רגיש המחובר לרשת או נמצא בסביבת מקום.

מערכות הדמיה רפואית, מערכות סריקה, בדיקה ומדידה של תהליכי יצור של פרוסות סיליקון, מעגלים מודפסים וצגים שטוחים – הן מערכות הרגישות לרעש ודורשות אספקת מתח בעל רעש חשמלי נמוך.

 יתרונות ספק כוח בעל רעש נמוך

איכות התמונה במערכות בדיקה והדמיה רפואית  היא קריטית. רעש חשמלי פוגם באיכות וברזולוציית ההדמיה. בספקי כוח קונבנציונליים משתמשים במיתוג על מנת ליצר מתח נמוך. המיתוג משרה רעש על מוצא המתח הישר של ספק הכח. תדר המיתוג למעשה משודר לסביבה ופוגם באיכות התמונה וכושר הגילוי של המערכת. רעש בתדר המיתוג מועבר גם לכניסת המתח הגבוה של ספק הכח, ועשוי להפריע למערכות אחרות המחוברות לאותו מקור מתח.

ספק כוח רעש נמוך הפועל בטכנולוגיה של מיתוג רך כמעט ואינו משדר רעש לסביבה, אינו מחזיר רעש לרשת החשמל ולמתח הישר במוצא כמעט ואין אדווה.

המיתוג הרך מושג ע"י סינכרון זמני חציית ב 0 של הזרם והמתח הממותג.למעשה, צורת הגל הסינוסואידית מאפשרת למתח ולזרם לחצות את האפס בו זמנית ולבטל את מקור הרעש. במיתוג רך, אמפליטודת הרעש נמוכה ב כשני סדרי גודל בהשוואה לספק כוח רגיל.

שימוש בספק כוח בעל רעש נמוך לא רק מפחית את רעשי האדווה שרוכב על המתח בישר. המיתוג הרך מפחית גם את הפליטות המוקרנות שעלולות להשפיע לרעה על ציוד רגיש בסביבת המערכת.

הודות לרעש הנמוך המושג באמצעות המיתוג הרך, אין צורך להוסיף בספק הכח מסננים לתדר המיתוג. בספקי כח ממותגים רגילים בעלי מיתוג קשה, יש צורך להוסיף מסנני רעש. מסננים מורכבים מסלילים וקבלים שמגדילים את זרם הזליגה לאדמה. זרם זליגה גבוהה יוצר סכנת התחשמלות ותקני זרמי זליזה לספקי כח רפואיים הם מחמירים. במיתוג רך, זרם הזליגה נמוך פי 3 מאשר בספקי כח רגילים.

לספקי כוח עם רעש נמוך בעלי מיתוג רך. מיתוג רך זרם זליגה נמוך והם עומדים בתקני בטיחות רפואיים מחמירים.

ספקי כוח עם רעש נמוך זמינים עבור מגוון יישומים. . קיימים דגמים החל מהספק של 30 וואט  ועג ל 300 וואט.מתחי המוצא הם 5 וולט 12 וולט 15 וולט 24 וולט ו 48 וולט.

הרבגוניות של ספקי כוח עם רעש נמוך מאפשרת ליישם אותם עבור סוגי ציוד רבים ושונים, תוך ביטול שיקולי תכנון נוספים.

ספקי כוח עם רעש נמוך מספקים פתרון חסכוני לבעיות הרעש החשמלי ביישומים עדינים. הפחתת בעיות אלו באמצעות תכנון מסננים מציבה אתגרים הנדסיים שעלותם הכספית גבוהה.

כל מי שמנסה לתכננן מערכת אלקטרונית הרגישה לרעש, ימצא ששימוש בספקי כח בעל רעש נמוך הכרחי, חוסך זמן ומשאבים יקרים אשר נדרשים לתכנון כאשר משתמשים בספקי כח רגילים.

ספקי הכל בעלי הרעש הנמוך קלים וקומפקטיים, וקלים לשימוש. כמו ספקים רגילים ובעלי ערך מוסף גבוה יותר.