עצים להסקה

ישנם אנשים שרוכשים קמין אשר פועל על עצים להסקה אם למטרת הנאה מאווירה נעימה ומיוחדת או בכדי לחסוך בעלויות על אנרגיה כגון סולר, חשמל או גז. שימוש בעצים לא איכותיים גורמת לנו לחוויה הפוכה ולסיוט של ממש. צריך לקחת בחשבון כמה נתונים חשובים לפני רכישת עצים להסקה.

השלב הראשון והחשוב הינו האחסון של העצים הללו, אם הם יהיו מתפזורת בגינה או בחצר האחורית שלכם, המראה לא יהיה נעים. יש לרכוש עצים ארוזים כך, שהשטח יהיה מסודר ובעל מראה אסתטי. כאשר העצים יהיו בגודל אחיד, על מנת שיהיה קל יותר להשתמש בהם.

יש לקחת בחשבון פרט חשוב כמו המזיקים שיכולים להימצא בעץ ויכולים לגרום לנו לנזק גדול כמו לריהוט, למשקופים ועוד. במקרים רבים, ביצי המזיקים אינן נראות לעין ,אך הן נמצאות בתוך העצים. יש לרכוש עצי הסקה שכבר עברו פעולות חיטוי נגד מזיקים: עצים אלה, לרוב מיובאים מחו"ל ועברו סניטציה ובקרה, באמצעות משרד הבריאות של אותה המדינה שממנה הם הובאו.

ממי כדאי לבצע הזמנת עצים להסקה?

לא כל אחד יכול לספק עצים להסקה, או לכרות עצים באופן חוקי, כך שהעצים הללו, ישמשו להסקה. הזמנה של עצים לקמין, תהיה הרבה יותר מסודרת, אם תזמינו באמצעות חברה שזה עיסוקה העיקרי. כאשר פונים לחברת גיזום שמספקת עצים להסקה, תוודאו שמוצר החברה בעל תקן ואישורים מתאימים.

לרכישה של עצים להסקה בצורה מבוקרת וחכמה, חשוב לקחת בחשבון את כמות העץ אותה נצרוך. בנוסף, יש לשים לב לגדלים השונים של בולי העץ. על מנת שתדעו אילו עצים מתאימים יותר להסקה.

עצים להסקה במחיר זול הם בעלי ערך קלורי נמוך יותר

ניתן למצוא זני עצים שהם ידועים שמספקים זמן בעירה ארוך ויש כאלה שמספקים זמן בעירה קצר. הערך הקלורי של העצים, מושפע מפרמטרים כמו צפיפות העץ ומשקלו הסגולי. הערך הקלורי, נוגע לאנרגיה שיפיק העץ בתהליך הבערה.

העצים הצפופים יותר הם:

 1. עץ אלון
 2. סיסם הודי
 3. איקליפטוס
 4. עץ זית
 5. עצי הדר

בעצי הדר עושים שימוש לא רק בתור עצים להסקה, אלה גם בתור עצי בערה לגריל. אם נרכוש עץ לא איכותי שלא מיועד להסקה במטרה לחסוך כסף, התוצאה תהיה: העצים יבערו זמן קצר, וההתעסקות עם הלכלוך תהיה לנטל. ניתן יהיה לשמור כמויות של עצים גדולות יותר, כאשר נאחסן אותם נכון ולא נדאג מלחות או מזיקים, אם קונים מחברה אמינה.

לפני רכישת עצים להסקה, חשוב לוודא כי בולי העץ יהיו יבשים בכדי שיידלקו בקלות. אחוז הלחות של עצי ההסקה, אמור להיות בטווח של 15%-20%. ניתן לבדוק בעצמכם את הלחות, באמצעות מד לחות.

עצי ההסקה המועדפים על בעלי הקמינים הביתיים

מי שיש לו ווילה גדולה או פנטהאוז רחב ידיים, לבטח יודע כי הדרך הטובה ביותר לחמם חללים גדולים, הינה באמצעות קמין. ישנם סוגי עצים לבעירה בקמין שהם עדיפים:

 • עץ אלון – עצים להסקה המומלצים ביותר, מדובר על עץ איכותי בעל בעירה איטית, עצי הסקה שמבוקשים בקרב בעלי הקמינים
 • עצי זית – מדובר על עץ איכותי להסקה, הוא בעל ערך קלורי רב, מפיץ ריח נעים והוא אחד מעצי הבעירה המושלמים עבור קמינים
 • עץ האיקליפטוס – זהו עץ נפוץ מאוד בישראל. מדובר על עץ בעל ערך קלורי גבוה והיתרון הבולט מול שאר עצים להסקה, הינו הריח הנעים שהוא מפזר בחללי הבית
 • עצי הדר – עצי הדר הם אלה שזמינים יותר, הבעירה שלהם יותר קצרה מאשר האיקליפטוס
 • עץ סיסם הודי – עץ מעולה להסקה והוא בעל ערך קלורי גבוה
 • תערובת עצים להסקה – תערובת זו, מורכבת ממספר עצים, פחות מומלץ

עצים להסקה מחיר בהתאם לעונה

עצי הגזם שנגזמים מטעם העירייה או ע"י גננים, משווקים לאנשים שמחזיקים בקמין עצים. ניתן לרכוש אותם כערימה או בתוך באלה. בין תערובת הגזם, ניתן למצוא: עצי זית, עצי הדרים, איקליפטוס ועוד. מי שיודע להבחין בין סוגי עצים להסקה, יוכל לבחור את העצים שהם איכותיים יותר, למשך זמן ארוך יותר. אם אינכם מכירים את סוגי העצים שאלו את מי שמוכר לכם את בולי העץ עבור ההסקה, היות ולמשל עץ אבוקדו, אינו מתאים להסקה היות והוא מתכלה די מהר ומפיק ריח לא נעים ועשן רב מדי.

שימו לב! מומלץ להתכונן לחורף עוד בסוף הקיץ, כך מחיר עצים להסקה יהיה נמוך יותר לעומת הביקוש הרב בחורף

הקמין הינו רומנטי בחורף מצד אחד ומקנה תחושה משפחתית וחמימה מצד שני. לגבי החום, מדובר על חיסכון באנרגיה, חימום יעיל של בתים גדולים במיוחד, כך שאם קיים בית פרטי עם קומות, החימום יגיע לכל החללים. את הקמין ממקמים בסלון ויש לדאוג לניקיון סדיר של הארובה אשר ממנה נפלטים הגזים וכן לדאוג לעצי הסקה איכותיים ולניקיון של הקמין עצמו, אשר יש לבצע על פי התדירות שבה אתם משתמשים בקמין. שאלו את מי שמכר לכם את הקמין לגבי תחזוקה נכונה. בקשו המלצה על מקור אמין של מכירת עצים להסקה שמספקים בערה איטית יותר, מה שלא יגרום לעצים להתכלות מהר.