קידום אתר וויקס

בניתם אתר וויקס? חוות דעת על קידום אתר וויקס בגוגל – קידום לאתר שנבנה בוויקס בתוצאות החיפוש הטבעיות של גוגל.

אם יצא לכם להתקל בחוות דעת "למה קידום אתר וויקס זה לא מעשי", בואו נרגע – זה מעשי מאוד, רק עם אותיות קטנות. יש מקדמי אתרים שמציעים קידום אתר וויקס כחלק משירותי ה-SEO, ויש כאלה שלא יקחו על עצמם את העבודה.

וויקס כניסה
כניסה לאתר וויקס

למה זה קורה? למה יש חילוקי דעות בנושא קידום אתרי וויקס? איזה תכונות יש לאתרי וויקס שאין לאתרים אחרים או להפך?

בניית אתר WIX

מדובר בסטארט אפ ישראלי "מטורף" שהצליח להפוך לחברה מצליחה מאוד בעולם. וויקס יושבים באחד הבניינים השווים בנמל תל אביב וגם – גאווה ישראלית! הייחודיות של בניית אתר וויקס – וויקס קלה לשימוש עבור אנשים שאינם טכניים בתחום האינטרנט.

וויקס מאפשרת לבנות אתר אינטרנט ללא רקע טכני בתכנות, בשרתים או בהגדרות ווב מורכבות – הכל נמצא בממשק נוח וברור. הייחודיות הבולטת – עיצוב אתר וויקס.  צוות וויקס דואג לפתח ולעצב תבניות עיצוב מדהימות ביופיין, שהן כנראה חלק מרכזי במיתוג החברה – אתרים יפים.

השילוב של היופי העיצובי יחד עם היכולת להקמה וניהול אתר וויקס באופן עצמאי הם המרכיבים החשובים בהצלחה והפצה של אתרי וויקס בעולם. טוב, כאן זה נגמר בערך.. אתר יפה שתוכלו לנהל בעצמכם.

האתגרים של קידום אתר וויקס

  • אין גישה מלאה – בעת קידום אתר וויקס אין לאיש ה-SEO את היכולת לשלוט על מה שקורה ברמת השרת.
  • עיצוב "שביר" – העורך של אתר וויקס נוח לשימוש אך בו זמנית מאפשר שינויים עיצוביים שלא התכוונו אליהם, בזמן שרוצים לעשות רק שינוי טקסט או תמונה בדף.
  • אין שליטה על קוד המערכת – מקדם אתרים לא יכול להגדיר את המבנה ואת הסדר של הצגת קוד ה-HTML: הקוד שבאמצעותו גוגל ומנועי חיפוש אחרים "קוראים" את תוכן האתר ו"מבינים" את המבנה שלו.
  • בעיות בעבודה ממושכת – עבודה ממושכת בניהול אתר וויקס "תוקעת" את הדפדפן וכל העבודה נעשית איטית יותר.
  • איטיות – אתרי וויקס איטיים. מאוד. במובייל – זה בלתי נסבל. דבר שמקשה מאוד על קידום אתר וויקס – מהירות הוא פרמטר חשוב לקידום בגוגל.

מתי כן כדאי לקדם אתר וויקס

  • תקציב נמוך – בניית אתר וויקס זה זול ביחס לבניית אתר וורדפרס או פלטפורמה אחרת. הדבר מאפשר להקצות את התקציב לקידום אורגני בגוגל – חלק הכי חשוב בהגעת הגולשים לאתר שלכם דרך מנועי חיפוש. מחיר קידום אתר וויקס אינו זול יותר ממחיר של קידום אתר אחר – החסכון בעלויות הקמת האתר בלבד!
  • מתאים לעסקים קטנים – בגלל הנושא התקציבי, העלות נמוכה מאוד בטווח המיידי עד שנה.
  • קידום אתר וויקס מתאים כאשר התחום שאתם מקדמים אינו תחרותי במיוחד. ליתר דיוק – מילות המפתח שתרצו לקדם אינן תחרותיות מאוד.

קידום אתר וויקס במילות מפתח תחרותיות

כאשר רוצים לקדם ביטוים בעלי תחרות גבוהה – יותר קשה לקדם אתר וויקס בגלל היתרון היחסי של פלטפורמות אחרות כמו וורדפרס. אם הביטויים שאתם מקדמים תחרותיים – תהיו בטוחים שהמתחרים שלכם גם משתמשים בשירותי קידום אתרים אורגני.

מומחה לקידום אתרים יודע "לסחוט" היטב את היכולות של המערכת אותה הוא מקדם, דבר המקנה לו יתרון אוטומטי על פני אתר וויקס בקידום בגוגל.

היתרון של קידום אתר וויקס בגוגל

כאמור, היתרון הבולט ביותר של קידום אתר וויקס זה הגמישות התקציבית – את החסכון של אלפי שקלים שחסכתם בניית האתר, מפנים לטובת קידום אתר וויקס בגוגל.

תקציב לקידום אתר אינטרנט פותח בפניכם אפשרויות שיווק חדשות – ככל שתתקדמו בגוגל, כך האתר שלכם יכניס לכם יותר כסף. כך, בתקציב התחלתי נמוך קידום אתר וויקס הופך להיות לאחד הנכסים החשובים של העסק שלכם – כלי שיווקי שמייצר הכנסות לאורך שנים.